دانلود اسلایدر رسپانسیو فشن

nav-icon
close
صفحه اصلی دانلودها دانلود اسلایدر رسپانسیو فشن

دانلود اسلایدر رسپانسیو فشن

دانلود رایگان اسلایدر رسپانسیو برای استفاده در انواع وب سایت ها
دانلود اسلایدر رسپانسیو فشن

اسلایدر چیست و چه کاربردی در وب سایت دارد؟

اسلایدرها در وب سایت در حقیقت بخشی کاربردی در وب سایت ها هستند که با استفاده از انها می توان محتوای دلخواهی را به صورت اسلاید و پشت سر هم به کاربر نمایش داد. این محتوا بنا به نیاز وب سایت می تواند شامل تصاویر، اطلاعیه های موضوعی خاص سایت، اخبار و یا مقاله جدید، لینک به صفحاتی خاص و ... باشد. این اسلایدها معمولا این گونه طراحی می شوند که با مشخص کردن مدت زمان خاصی، ورق خوده و اسلاید بعدی را نمایش دهند. همچنین با قرار دادن دکمه هایی در دو طرف اسلایدر، به کاربر نیز این امکان را میدهد که بتواند اسلاید ها را جابجا کند.

همچنین با ایجاد محتوای جذاب و با استفاده از تصاویر مناسب در اسلاید، می توانیم موضوعات مختلف را برجسته کینم تا کاربر را ترغیب به باز کردن صفحه مورد نظر کنیم. این اسلایدر ها معمولا در صفحه اول وب سایت و بالای سایت قرار می گیرند ( زیر منوها ). پس بنابراین بخش مهمی از سایت را در بر گرفته و کاربر در نگاه اول می تواند موضوعات مهمی که در اسلایدر قرار می دهیم را ببیند. حتی از این بخش می توان به عنوان خوش آمدگویی به کاربران نیز استفاده کرد و اطلاعیه های جدید و یا تخفیفات جدید و ... را به کاربر نشان داد.


استفاده از تصویر و عکس:

استفاده از عکس در این اسلایدرها بسیار رایج هست و کاربران به دیدن این موارد در وب سایت ها عادت دارند. بعضی مواقع یک تصویر مفهومی می تواند به جای یک متن زیبا کار انجام دهد و بیننده را به آنچه که نیاز داریم ترغیب کند. این تصاویر باید از کیفیت بصری بالایی برخوردار باشند، و در عین حال دقیقا باید چیزی باشد که می خواهید به کاربر انتقال دهید.

یک نکته بسیار مهم در خصوص استفاده از تصاویر در اسلایدرها، این است که علاوه بر این که باید کیفیت خوبی داشته باشند، اما نباید حجم خیلی زیادی داشته باشند، چون این امکان وجود دارد که در صورت حجم بالای تصاویر اسلایدر، سایت به کندی لود شود و کاربر با مشاهده کندی سرعت سایت ( که معمولا بوسیله استفاده از تصاویر با حجم بالا ایجاد می گردد )، سایت شما را بسته و به سراغ رقبای شما برود. پس حتما این نکته را رعایت کنید.

 

نصب اسلایدر:

اسلایدر ها معمولا به راحتی قابل راه اندازی بر روی وب سایت ها هستند و با قرار دادن فایل های اسلایدر در پوشه های سایت و آدرس دهی درست به فایل ها، می توان از آنها استفاده کرد. این اسلایدرها معمولا دارای یک فایل js که مرتبط با کتابخانه javascript هست، و یک فایل css که دیزاین اصلی اسلایدر بر عهده این فایل هست و همچنین یک فایل html که باکس بندی و آدرس دهی فایل ها و تصاویر در این فایل قرار می گیرد.

نکته مهم راه اندازی اسلایدر : گاهی اوقات بعد راه اندازی اسلایدر، می بینید همچنان چیزی به شما نمایش نمی دهد و گاها حتی سایت شما را دچار اختلال میکند. معمولا چند علت وجود دارد که باعث این خطاها می شوید و لازم هست که موارد زیر را بررسی کنید:

  • بررسی آدرس دهی فایل های js و css
  • آدرس دهی تصاویر استفاده شده
  • دقت کنید که div اصلی اسلایدر دارای کد سی اس اس direction باشد که روی ltr قرار گرفته باشد. ( چون معمولا اکثر اسلایدرها انگلیسی هستند )
  • بررسی کنید که فایل js با فایل های دیگر js که قبلا در سایت وجود داشتند، تداخلی نداشته باشد.
  • گاهی مجبورید که فایل js را در بالای سایت و گاهی در پایین سایت قرار دهید.

نکته مهم بعدی در خصوص انتخاب اسلایدر، این هست که اسلایدری را انتخاب کنید که حتما رسپانسیو و واکنشگرا باشد تا به نمایش سایت شما در گوشی های موبایل لطمه وارد نکند.

نام فایل : fashionSlider.zip

حجم فایل : 641 کیلوبایت

نمایش تصادفی

دانلود رایگان کدهای برنامه نویسی برای استفاده برنامه نویسان